Labākie šefpavāri gatavo Rīgas arhitektūras pērles no ēdiena

Pievienots: 02.05.2014.Autors: LiveRiga Skatījumi: 1 / 219

Publicitātes foto

Atklājot Pavasara Rīgas restorānu nedēļu, Rīgas labāko restorānu šefpavāri kopā ar atzītiem Rīgas arhitektiem no dažādiem produktiem pagatavoja Rīgas arhitektūras pērles – Arhitektu namu un Zviedru vārtus, Vanšu tiltu, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas koka ēku, kā arī veidoja variāciju par Rīgas pilsētvidi. Šajā restorānu nedēļā, kas notiks no 5. līdz 11.maijam, dalību pieteicis rekordliels restorānu skaits – 36 restorāni.

Pavasara Rīgas restorānu nedēļa norisināsies no 5. līdz 11.maijam. Tās laikā labākie Rīgas restorāni piedāvās īpašu trīs ēdienu maltīti, kurā iekļauti pavasarīgi Latvijas produkti. Gan pieredzējušiem gardēžiem, gan tiem, kuri restorānus apmeklē retāk, tā būs iespēja nobaudīt vadošo šefpavāru kulinārās variācijas. Rīgas restorānu nedēļā būs iespējams nobaudīt tādus īpašus ēdienus kā bērzu sulas sorberts, teļa karē, ziedu medū marinēti pērļu sīpoli,  rabarberi visdažādākajās variācijās un citi.

Publicitātes foto

Šī ir piektā reize, kad Rīgā norisinās Rīgas restorānu nedēļa, un šajā reizē ir pieteicies rekordliels restorānu skaits – burvīgas un pavasarīgas maltītes varēs nobaudīt 36 lielākos un mazākos Rīgas restorānos. Pavasaris ir laiks, kad daba mostas no ziemas miega un pārsteidz ar svaigumu un pavasarīgām sajūtām, un tas ir laiks, kad rodas iedvesma jaunām idejām – protams, arī pavāriem. Jau pāris mēnešus cilvēki zvana un interesējas par gaidāmo Rīgas restorānu nedēļu, kas nozīmē, ka mērķis, ar kādu šis projekts tika uzsākts, ir attaisnojies Pēc šīs restorānu nedēļas sāksim gatavoties nākamajai – Rudens Rīgas restorānu nedēļai, kas notiks no 13. līdz 19.oktobrim. Ceram, ka šogad restorānus apmeklēs vēl lielāks interesentu skaits,” stāsta Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja (RTAB) valdes locekle Vita Jermoloviča.

Tā kā Rīga šogad ir Eiropas Kultūras galvaspilsēta un arhitektūra ir nozīmīga pilsētvides daļa, šefpavāri kopā ar arhitektiem, izmantojot dažādus produktus, radīja ko nebijušu – ēdamu Rīgu.

Publicitātes foto

Pavisam tika gatavoti četri būtiski objekti. Variācijas par Rīgu kā pilsētu pa slāņiem autors ir arhitekts Toms Kokins, kurš uzskata, ka Rīgas pilsētvide ir veidota gandrīz pēc ābeces pamatprincipiem – pakāpeniski un pa slāņiem. Vanšu tilts tika izvēlēts, jo Daugava ir Rīgas galvenā “artērija”, un šis tilts ir viens no Rīgas galvenajiem simboliem. Šīs idejas autori ir arhitekti Miķelis Putrāms un Linda Krūmiņa. Tika pagatavota arī Senā Rīga – Zviedru Vārti, kas ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un kuriem līdzās atrodas Arhitektu nams. Šīs idejas autors ir Latvijas Arthitektu savienības valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Ķibilds. Tāpat tika pagatavota koka Rīga, jo ar kultūrvēsturisko mantojumu – koka ēkām - Rīga ir ievērojama visā Eiropā. Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas koka ēka, ko atjaunojis arhitektes Zaigas Gailes birojs, ir viena no pēdējām atjaunotajām koka celtnēm Rīgā un izpelnījusies ļoti augstu vērtējumu.

Pavasara Rīgas restorānu nedēļa tiek organizēta sadarbībā ar Pavāru klubu, un tajā  piedalīsies 36 Rīgas restorāni, kas saviem apmeklētājiem piedāvās trīs ēdienu maltīti par īpaši pievilcīgām cenām – 15 un 20 eiro (Ls 10,54 vai 14,06).

Pavasara Rīgas restorānu nedēļā baudīt svētku maltīti aicina: “3 naži”, “3 pavāru restorāns “Tam labam būs augt””, “Academy”, “Ambiente”, “Aqua Luna”, “Avalon”, “B-Bārs restorāns”, “Benjamiņš”, “Bergs”, “Burkāns”, “Čarlstons”, “C.U.T.”, “Dārzs”, “D’vine bar”, “Elements”, “Fazenda”, “Kaļķu vārti”, “Key to Riga”, restorāni “KID”, “Kilimanjaro”, “Laine”, “Le Dome”, “MUUSU”, “Olive Oil Trading Co”, “Ostas skati”, “Pinot”, “Piramīda”, “Ribs&Rock”, restorāni “Steiku haoss”, “Tinto”, “Valtera restorāns”, “Zaļais Maksis” un “Zvejnieks dēls”. Pavasara Rīgas restorānu nedēļas piedāvājums restorānos pieejams, veicot iepriekšēju galdiņa rezervāciju izvēlētajā restorānā.

Bar•Radar jaunumi

"Narvesen" paplašina sortimentu ar auksti spiestiem šotiem, smūtijiem un sulām
Nostiprinot savas pozīcijas ēdienu un dzērienu pa ceļam segmentā, Narvesen papildinājis gatavo un svaigo produktu klāstu ar deviņiem Paleo uztura aukstā spieduma šotiem, smūtijiem un sulām “Paleo”. Jaunie produkti ir 100% svaigi, nesatur piedevas, nav pasterizēti vai termiski apstrādāti.
31.08.2018.
APMEKLĒTĀKO PROFILU TOP 10 – OKTOBRIS 2017
Oktobris ir pagājis, nosvinēti "Helovīni", pagriezti pulksteņi un oficiāli esam iesoļojuši ziemas laikā, kad dienas kļūst arvien īsākas un tumšais laiks ņem virsroku. Kur tad smelties gaišumu un enerģiju? Iespējams, viens no veidiem ir garda maltīte restorānā sveču gaismā vai kūciņa un kafija omulīgā kafejnīcā. Par Tavu palīgu šajā izvēlē var kļūt apkopotais BarRadar oktobra apmeklētāko profilu TOP 10.
06.11.2017.
"Rīgas Melnā Balzama" kokteilis jau otro reizi triumfē Pasaules kokteiļu čempionātā
"Rīgas Melnā Balzama" kokteilis jau otro gadu pēc kārtas plūcis uzvaras laurus prestižajā Starptautiskās Bārmeņu asociācijas organizētajā "Pasaules kokteiļu čempionātā 2017", kur tas ieguvis zelta medaļu kategorijā "Bārmeņu izvēle". Šogad "Rīgas Melnā Balzama" kokteilis ar nosaukumu "Black Tie" jeb "Melnā kaklasaite", kurā unikālu garšu saspēli ar upeņu balzamu veido arī viskijs, ķiršu liķieris, vaniļas sīrups un kafijas pupiņas, uzvaru atnesa bārmenim Rastislavam Kubanam (Rastislav Kuban) no Slovākijas.
20.10.2017.
Ziņu arhīvs »

Seko mums


,
E-pasts:
Ziņa: