Romu kultūras festivāla ieskaņu koncerts restorāna “Tex-Mex” pagalmā

Pievienots: 25.07.2015.Autors: Tex-Mex Skatījumi: 1 / 316

BarRadar foto

Ceturtdien, 23. jūlijā, pašā Rīgas centrā, krāsainajā restorāna “Tex-Mex” pagalmā norisinājās krāšņs Starptautiskā Romu Kultūras festivāla ieskaņu koncerts. Apmeklētājus priecēja romu tradicionālo ēdienu un dzērienu degustācijas un vienreizēja AME-ROMA uzstāšanās vakara izskaņā.

Restorāns “Tex-Mex”, kā Teksasas un Meksikas apvienotās virtuves kulinārijas tradīciju ieviesējs Latvijā, atbalsta ne tikai meksikāņu kultūras stiprināšanu, bet iestājas par dažādu tautu kultūru vienlīdzību, kam spilgts apliecinājums ir romu kultūras festivāla ieskaņu koncerts šeit – Tekilas kvartālā. Rietumu sabiedrības modelis, uz kuru mēs tiecamies, ir atvērta sabiedrība, kas gatava cienīt, integrēt un baudīt dažādas tradīcijas savā kultūras pasaulē. Tādēļ “Tex-Mex” restorāns arī turpmāk kalpos kā tautu savstarpējās draudzības stiprināšanas platforma un vieta, kur vienuviet iepazīt krāšņo un dažādo pasaules tautu mantojumu,” stāsta restorānu tīkla “Tex-Mex” mārketinga speciāliste Agnese Puriņa.

BarRadar foto

Uz pasākumu pulcējās gan romi, kas ir Eiropā lielākā etniskā minoritāte, gan citu tautību pārstāvji, kas dzīvo Latvijā. Koncerta viesi tika iepazīstināti ar plašo romu kultūras mantojumu un tradīcijām. Ģitāru skaņu pavadīti, sanākušie varēja ne vien acīm baudīt interesantus nacionālās virtuves ēdienu un dzērienu paraugdemonstrējumus, bet arī tos nogaršot. Vakara izskaņā pasākuma apmeklētājus priecēja Latvijā populārā un harizmātiskā čigānu dziesmu un deju grupa “AME-ROMA”.

Ieskaņu koncerts restorāna “Tex-Mex” pagalmā ir pirmais vēstnesis Starptautiskajam romu kultūras festivālam, kas no 15. līdz 18. augustam bagātinās vasaras koncertprogrammu visā Latvijā. Ikgadējā romu kultūras festivāla ietvaros slaveni, starptautiska līmeņa ansambļi un solisti pulcēsies vienuviet, lai prezentētu romu pasaules kultūras pērles. Festivālu atbalstīs arī Rīgas pilsētas pašvaldība, kas izrādījusi iniciatīvu Rīgas pilsētas svētku ietvaros svētku programmā iekļaut romu ansambļus.

BarRadar foto

Festivāla laikā uzstāsies mākslinieki no visas pasaules, tostarp no Norvēģijas, Ungārijas, Maķedonijas, Francijas, Somijas, Spānijas, Ukrainas, Zviedrijas, Indijas, Itālijas, Latvijas, Izraēlas, Bulgārijas, Rumānijas, Lietuvas un Krievijas. Paužot atbalstu festivāla iniciatīvai, uzstāsies arī goda viesi ‐ starptautiski atzīti mūziķi, kam nav romu saknes, tādējādi atbalstot romu kultūru un integrāciju Latvijā.

Paralēli festivālam, 16. augustā Rīgas domes telpās norisināsies 9 Vispasaules romu kongress ar delegātiem no vairāk kā 30 valstīm. Viens no kongresa mērķiem ir Starptautiskās romu apvienības (International Romani Union) prezidenta vēlēšanas.

BarRadar foto

Tas, ka 9 Vispasaules romu kongress šogad norisināsies tieši Latvijā nav nejaušība, jo tieši Latvijas romi ir būtisku iniciatīvu autori. Vēlamies turpināt darbu sadarbības un partnerības programmu virzienos, sadarbojoties ar tādām organizācijām kā Eiropas Komisija, “Sarkanais Krusts" un Eiropas Savienības dalībvalstu ombudi,” uzsvēra Normunds Rudevičs, Starptautiskās romu apvienības augstākais komisārs.

Vairāk foto no pasākuma šeit

TEX-MEX RESTORĀNS

Bar•Radar jaunumi

"Narvesen" paplašina sortimentu ar auksti spiestiem šotiem, smūtijiem un sulām
Nostiprinot savas pozīcijas ēdienu un dzērienu pa ceļam segmentā, Narvesen papildinājis gatavo un svaigo produktu klāstu ar deviņiem Paleo uztura aukstā spieduma šotiem, smūtijiem un sulām “Paleo”. Jaunie produkti ir 100% svaigi, nesatur piedevas, nav pasterizēti vai termiski apstrādāti.
31.08.2018.
APMEKLĒTĀKO PROFILU TOP 10 – OKTOBRIS 2017
Oktobris ir pagājis, nosvinēti "Helovīni", pagriezti pulksteņi un oficiāli esam iesoļojuši ziemas laikā, kad dienas kļūst arvien īsākas un tumšais laiks ņem virsroku. Kur tad smelties gaišumu un enerģiju? Iespējams, viens no veidiem ir garda maltīte restorānā sveču gaismā vai kūciņa un kafija omulīgā kafejnīcā. Par Tavu palīgu šajā izvēlē var kļūt apkopotais BarRadar oktobra apmeklētāko profilu TOP 10.
06.11.2017.
"Rīgas Melnā Balzama" kokteilis jau otro reizi triumfē Pasaules kokteiļu čempionātā
"Rīgas Melnā Balzama" kokteilis jau otro gadu pēc kārtas plūcis uzvaras laurus prestižajā Starptautiskās Bārmeņu asociācijas organizētajā "Pasaules kokteiļu čempionātā 2017", kur tas ieguvis zelta medaļu kategorijā "Bārmeņu izvēle". Šogad "Rīgas Melnā Balzama" kokteilis ar nosaukumu "Black Tie" jeb "Melnā kaklasaite", kurā unikālu garšu saspēli ar upeņu balzamu veido arī viskijs, ķiršu liķieris, vaniļas sīrups un kafijas pupiņas, uzvaru atnesa bārmenim Rastislavam Kubanam (Rastislav Kuban) no Slovākijas.
20.10.2017.
Ziņu arhīvs »

Seko mums


,
E-pasts:
Ziņa: