LIDO varēs daļēji norēķināties ar dziesmu

Pievienots: 28.06.2013.Autors: Lido Skatījumi: 1 / 93

Photo by hans s, CC license

Dziesmu un Deju svētku nedēļā būs iespēja par ēdienu daļēji norēķināties ar dziesmu un bez maksas apmeklēt Mazos Dziesmu un Deju svētkus.

Katrs ceturtais iedzīvotājs uzskata, ka Dziesmu un Deju svētku tradīcijas mazinās, jo sevišķi skeptiski ir jaunieši, liecina AS LIDO veiktās aptaujas dati*. Ar mērķi stiprināt dziesmas un dejas spēku, svētku nedēļā par maltīti LIDO varēs daļēji norēķināties ar dziesmu, kā arī sadarbībā ar Latvijas nacionālās kultūras centru tiks rīkoti mazie Dziesmu un Deju svētki Krasta ielas LIDO, ko ikviens interesents varēs apmeklēt bez maksas.

Saskaņā ar aptaujas datiem vairāk nekā puse jeb 65% iedzīvotāju uzskata, ka Dziesmu un Deju svētku tradīcijas Latvijā joprojām ir ļoti stipras, jo tie apvieno visu Latvijas tautu. Visvairāk šo svētku tradīciju dzīvotspējai tic iedzīvotāji vecumā virs 45 gadiem (91%), kā arī iedzīvotāji vecumā no 35 līdz 44 gadiem (67%).

Tomēr teju katrs ceturtais (23%) pauž pārliecību, ka svētku nozīme Latvijā mazinās, jo iespējas iegūt biļetes uz koncertiem ir ļoti ierobežotas. Visbiežāk tā uzskata jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem. Vīrieši, kā arī iedzīvotāji vecumā no 25 līdz 34 gadiem biežāk norāda, ka viņiem nav viedokļa par Dziesmu un Deju svētku nozīmi vai arī viņiem šie svētki ir maznozīmīgi, jo ir citi ievērojamāki pasākumi, kas vieno tautu. Interesanti, ka vispesimistiskāk Dziesmu un Deju svētku tradīciju dzīvotspēju uztver latgalieši – 36% šī reģiona iedzīvotāju norāda, ka svētku nozīme mazinās, kas ir vidēji par 10% vairāk nekā citos reģionos.

Iespējams, interese par Dziesmu un Deju svētkiem mazinās, jo tie nav pieejami visiem iedzīvotājiem. Tāpēc sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru rīkosim Mazos Dziesmu un Deju svētkus Krasta ielas LIDO – visu Dziesmu un Deju svētku nedēļu dziesmas, dejas un daudzi citi muzikālie priekšnesumi būs pieejami ikvienam neatkarīgi no vecuma, dzimuma un tautības, turklāt bez maksas. Tāpat, domājot vairāk par jauniešiem, šajā nedēļā darba dienās rīkosim īpašu dziesmoto akciju. Tās laikā katrā LIDO noteiktā stundā pie kases nodziedāta dziesma kalpos kā 30% atlaide par ēdienu. Ceram, ka gan mūsu, gan arī citu uzņēmumu rīkotās aktivitātes veicinās sabiedrības atbalstu šiem skaistajiem svētkiem,” uzsver AS LIDO valdes priekšsēdētāja Rita Auziņa.

Latvijas Nacionālā kultūras centra Ārējās komunikācijas un mārketinga vadītāja Inga Oliņa norāda: „Gadu gaitā ir pierādījies, ka mēs, latvieši, esam īstena dziedātāju tauta un Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki ir vieni no retajiem svētkiem, kas mūs iedrošina lepoties ar to, kas esam. Man ir prieks, ka arvien vairāk uzņēmumu atbalsta šos svētkus un rūpējas par to, lai kopā dziedāšanas, dejošanas un būšanas burvību sajustu ikviens – arī tie, kam nav iespējas apmeklēt Dziesmu un Deju svētku koncertus klātienē.”

Mazie Dziesmu un Deju svētki norisināsies Krasta ielas LIDO no 1. līdz 7. jūlijam – katru darba dienu laikā no plkst. 19.00 līdz 21.30 un brīvdienās visas dienas garumā. Šajā laikā uzstāsies deju kolektīvi, kori un folkloras kopas, kā arī notiks kopīga sadziedāšanās un sadejošanās. Savukārt darba dienās svētku nedēļā visos LIDO norisināsies „Dziesmotā stunda”, kuras laikā noteiktā stundā būs iespēja norēķināties par maltīti ar 30% atlaidi, nodziedot pie kases kādu latviešu dziesmu. Vairāk informācijas – www.lido.lv.

* Aptauja tika veikta interneta vidē 2013.gada jūnijā, aptaujājot vairāk kā 500 respondentu.

Bar•Radar jaunumi

"Narvesen" paplašina sortimentu ar auksti spiestiem šotiem, smūtijiem un sulām
Nostiprinot savas pozīcijas ēdienu un dzērienu pa ceļam segmentā, Narvesen papildinājis gatavo un svaigo produktu klāstu ar deviņiem Paleo uztura aukstā spieduma šotiem, smūtijiem un sulām “Paleo”. Jaunie produkti ir 100% svaigi, nesatur piedevas, nav pasterizēti vai termiski apstrādāti.
31.08.2018.
APMEKLĒTĀKO PROFILU TOP 10 – OKTOBRIS 2017
Oktobris ir pagājis, nosvinēti "Helovīni", pagriezti pulksteņi un oficiāli esam iesoļojuši ziemas laikā, kad dienas kļūst arvien īsākas un tumšais laiks ņem virsroku. Kur tad smelties gaišumu un enerģiju? Iespējams, viens no veidiem ir garda maltīte restorānā sveču gaismā vai kūciņa un kafija omulīgā kafejnīcā. Par Tavu palīgu šajā izvēlē var kļūt apkopotais BarRadar oktobra apmeklētāko profilu TOP 10.
06.11.2017.
"Rīgas Melnā Balzama" kokteilis jau otro reizi triumfē Pasaules kokteiļu čempionātā
"Rīgas Melnā Balzama" kokteilis jau otro gadu pēc kārtas plūcis uzvaras laurus prestižajā Starptautiskās Bārmeņu asociācijas organizētajā "Pasaules kokteiļu čempionātā 2017", kur tas ieguvis zelta medaļu kategorijā "Bārmeņu izvēle". Šogad "Rīgas Melnā Balzama" kokteilis ar nosaukumu "Black Tie" jeb "Melnā kaklasaite", kurā unikālu garšu saspēli ar upeņu balzamu veido arī viskijs, ķiršu liķieris, vaniļas sīrups un kafijas pupiņas, uzvaru atnesa bārmenim Rastislavam Kubanam (Rastislav Kuban) no Slovākijas.
20.10.2017.
Ziņu arhīvs »

Seko mums


,
E-pasts:
Ziņa: